Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

"Еврорадио"

Суды над задержанными пройдут в понедельник. Фото с разгона акции + список задержанных и телефоны, по которым можно узнать о судьбе близких и друзей.

Телефоны Окрестина, где удерживают часть задержанных: 220 44 42, 372 74 28, а также Первомайский РОВД: 280 02 02. Московский РОВД: 286 22 02, 208 78 15, Октябрьский РОВД: 222 04 42, 222 04 46, Центральный РОВД: 288 02 02, 288 78 84.

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Задержаны как минимум 230 человек, а также семеро кандидатов - фото, видео

Фото Еврорадио



Примерный список задержанных во время разгона акции в Минске:

Агеева Ірына
Агрыйцовіч Алексей
Акуліч Аляксей
Альшэўскі Зміцер
Аляшчук Раман
Анішчанка Сяргей
Аркушэвіч Віктар
Арцыбашаў Аляксандр (у шпіталі)
Астаф’еў Аляксандр
Атакулава Людвіся
Атанамановіч Міхаіл
Атрошчанкаў Аляксандар
Багінская Ніна
Бадзейка Святлана
Байкова Марыя
Бандарэнка Зьміцер
Бандарчук Дзмітрый (давераная асоба Някляева, Горадня)
Баркоўскі Павал (Менск)
Барсукоў Міхаіл
Барсукоў Сяргей
Барэйчук Святлана
Батусевіч Андрэй
Бачыла Ўлад
Баштавы Антон
Башык Дзмітрый
Бельская Ганна
Богдан Ілля
Бойка Яўген (Магілёў),
Браткевіч Алег
Брыленка ?
Брэус Арцём
Бублікава Тацяна
Будзееў Мікалаў
Буланаў Дзмітрый (Менск) рассечаная Галава
Бура Аляксей (19 год)
Бурбо Андрэй
Вайнова Марыя
Валадзько Мікіта, акцёр "Свабоднага тэатру"
Валодчанка Анатоль
Ванчук Вадзім
Варончанка Аляксей (у Маскоўскім РУЎС)
Васянкоў Максім
Воўкаў Максім
Галко Вольга
Галко Дзмітрый
Гардзіенка Кацярына
Гаўрылаў Алег
Гладкі Яўген, ночь трымалі ў маскоўскім РУУСе
Глушчук Раман
Гнедчык Алег
Грыбоўская Таццяна
Губская Ірына
Гудзень Дзеяна
Гулак Алег
Гуляк Віталь
Гурыновіч Іван
Гусева Жана
Дайнэка Зьміцер (Апошні раз выходзіў на сувязь каля 01.30 20 снежня. Казаў што знаходзіцца ў аўтазаку, у якім акрамя яго яшчэ 67 чалавек і што аўтазак зь ім прыгналі на Акрэсьціна, так і кінулі на ноч разам з зачыненымі людзьмі)
Дайняк Ганна
Дашкевіч Вячаслаў
Дрозд Зьміцер
Дрыленка Натальля, затрыманая ў штабе Някляева
Дубенін Аляксандр
Дубіцкі Андрэй
Дубовік Алена
Елісееў Андрэй
Еўдакімаў Аляксей
Задзер Ганна
Залешчук Раман
Заміроўскі Вадзім, журналіст "БелГазеты"
Занкевіч Аляксандр
Зебракова Вераніка
Зябскі Сяргей
Ігнатовіч Руслан
Ігнатовіч Уладзь (шпіталь хуткай дапамогі)
Ількевіч Аляксандр
Істомін Юры
Кабара Віталь
Кавалёў Сяргей
Казец Аляксандр
Казлоў Сяргей
Каляда Наталля
Капцюг Зміцер (Вілейка)
Кастусёў Рыгор - кандыдат у прэзідэнты - РУВД Мінскага раёну
Кастусёў Андрэй (сын палітыка)
Кахно Герман
Кашнярова Ганна
Каштэлян Вольга
Кім Андрэй
Кім Тацяна.
Клімко Кацярына, затрыманая ў штабе Някляева
Клышэйка Вадзім
Клюеў Сяргей
Кляткевіч Аляксандр (Менск)
Кніга Анастасія
Кобрусеў Дзяніс (вайсковы шпіталь)
Коўшык Дзіяна
Кравец Арцём
Крапівіна Надзея, Горадня
Красноў Мікіта
Красуцкая Варвара
Краўчанка Аляксандра
Крылова Марта
Кузмін Арцём
Кузняцоў Ілля
Кукалеў Сяргей
Курза Дзмітрый
Куўшынаў Аляксандр
Куўшынаў Віктар
Кучынскі Барыс (Слонім)
Лагвіновіч Ян (рассечана галава, зламана рука, Маладэчна)
Ладыка Аляксандр (журналіст)
Лазарава Анастасія
Лазараў Пётр
Лашкевіч Кастусь
Лашкевіч Юрась
Лыскавец Павел (Жодзіна)
Лябедзька Анатоль (затрыманы дома)
Лядоўскі Андрэй (шпіталь)
Лядскі Сяргей
Лялевіч Ян
Макаранка Адам
Максіменка Раман
Малалеткін Сяргей - выбілі зубы нагой
Маржэўская Вольга
Мартынаў Віктар
Мартынаў Сяргей (Магілёў)
Марчук Ілля Юр'евіч (на Акрэсціна)
Масленнікаў Фёдар
Масюк Сяргей
Мацвееў Ігар (Менск)
Мельнікаў Пётр
Мельнічэнка Антон (Гомель)
Мірзаянаў Фёдар
Міхалап Павел
Мыслівец Ігар
Мялешка Марыя
Мяцельская Яніна
Наркевіч Алесь, моцна збіты
Несьцярэнка Марат (Берасьце)
Насута Арцём
Неўдах Максім
Носава Святлана (шпіталь)
Някляеў Уладзімір
Пабчанка Аляксандра
Пазняк Андрэй
Палуйчык Сяргей
Панкавец Святлана
Паньковіч Ігар
Парфенкоў Васіль (пераломы, шпіталь)
Патупчык Мікіта
Паўлоўская Марыля
Паходня Мікалай
Пачобут Андрэй
Пашковіч Ігар
Петракоўская Вікторыя
Петракоўскі Васіль Васільевіч
Пілецкі Алесь, журналіст "Нашай нівы" (збіты)
Праватвораў Вадзім
Пятрэнка Міхаіл
Рабашкіна Святлана
Рабуха Віктар
Радзівонаў Арцём
Рымашэўская Юля
Рубан Аляксандр
Русакевіч Яна, акцёр "Свабоднага тэатру"
Рыбачэнка Анастасія (грамадзянка Расеі)
Рымашэўскі Віталь (затрыманы паўторна)
Савіч Уладзімір (Вілейка)
Сакевіч Крысціна Вячаславаўна
Сакрэт Яўген
Саламаха Андрэй (Вілейка)
Саннікаў Андрэй -кандыдат у прэзідэнты
Сапранеўская Дар’я
Саўка Зміцер
Севярынец Павел
Серабракова Вераніка
Серада Аляксей
Сіўчык Ганна
Сідарэвіч Кацярына (30 базавых велічынь, Кастрычніцкі суд)
Скрэбунова Аліна
Сьлядзеўская Кацярына
Снапкова Іырна, жыхарка вёскі Ермаловічы Бялыніцкага раёну Магілёўскай вобласьці
Сташулёнак Вераніка
Суслава Аляксандра
Сухадульскі Іван
Сухаверхі Аляксандар (10 сутак, Кастрычніцкі суд)
Сухарэвіч Дзяніс
Сушкевіч Аляксандр
Сушкевіч Вадзім (менск)
Сыракваш Андрэй
Сямёнаў Максім (Менск)
Сяргеенка Мікола
Сяргееў Уладзь
Сячко Ігар
Талькоўскі Юры (Маладзечна)
Тарабонда Аляксандр (Беразіно)
Тарасенка Дзяніс, акцёр "Свабоднага тэатру"
Тобаль Аляксей
Трафімава Марына (Гродна)
Удодаў Аляксандр
Урублеўскі (20 год, Маладэчна)
Ухналёў Пятро (моцна збіты, не затрыманы)
Федарук Зміцер
Фядорчанка Зьміцер
Фядута Аляксандар
Хадановіч Сяргей
Халадовіч Станіслаў (Івацэвічы)
Халіп Ірына - журналістка, жонка А. Саннікава
Халезін Мікалай
Хаменка Анатоль
Хамічэнка Ўладзімір
Хвасцюк Арцём
Хмараў Сяргей
Цыбарт Аліна (17 гадоў, Баранавічы)
Цяжарная жанчына
Цяцёркін Мікалай
Чайчыц Вольга
Чарухін Канстанцін
Чарухіна Анна
Чучвал Сяргей
Чэмесава Аляксандра
Шагун Андрэй
Шаламіцкі Павел
Шамбалава Тацяна (Магілёў)
Шаруба Ганна
Шастаковіч Соф’я Аляксандраўна (пенсіянерка)
Шаўчэнка Арцём аляксандравіч (Менск)
Шацікава Крысціна
Шкабара Віталь
Шкут Аляксандр
Шпакрышкаў Юрась
Шчэрбань Уладзімір, рэжысёр "Свабоднага тэатру"
Шырневіч Аляксей, памочнік рэжысёра ў "Свабодным тэатры"
Шыхсефіеў Цімур
Шэін Аляксей
Юрэвіч Марына, акцёр "Свабоднага тэатру"
Ючкавіч Аксана
Язерскі Сяргей
Якаўлеў Сяргей
Якіменка Яўген
Януковіч Алена
Ярашэвіч Ірына, памочнік рэжысёра ў "Свабодным тэатры"
Яцкаў Усевалад

поделиться

Новости по теме

Новости партнёров